Inspiracje

Dach dwuspadowy w wyjątkowym stylu

Dach to nie tylko praktyczny element konstrukcyjny budynku. To również wizytówka każdej architektury. Dach dwuspadowy, choć klasyczny w swoim kształcie, może stać się wyjątkowym elementem stylizacji i nowoczesności. W tym artykule przyjrzymy się, jak dodać niepowtarzalnego charakteru dachowi dwuspadowemu, korzystając z nowoczesnych rozwiązań, takich jak system dachowy DACHRYNNA i systemy rynnowe Galeco, w tym BEZOKAPOWY i STAL2.

Nowoczesne trendy w projektowaniu dachów dwuspadowych

Projektując dach dwuspadowy, warto zwrócić uwagę na nowoczesne trendy architektoniczne. Dzięki nim możemy nadać konstrukcji nowoczesny i oryginalny wygląd. Oto kilka sposobów, jak to osiągnąć:

1. Minimalistyczny design

Minimalizm to jeden z głównych nurtów w nowoczesnym projektowaniu. Prosta, elegancka linia dachu dwuspadowego pasuje do tego stylu doskonale. Wybierając jednolite kolory i gładkie powierzchnie, możemy uzyskać efektowny i nowoczesny wygląd.

Ponadto zastosowanie dużych okien dachowych to rozwiązanie, które wprowadza do projektu więcej gracji i lekkości. To nie tylko efektywne rozwiązanie energetyczne, ale również możliwość stworzenia przestrzeń o wyjątkowym uroku. 

2. Nowoczesne systemy rynnowe

Dach dwuspadowy zarówno z okapem jak i bez okapu, musi zawierać odprowadzenie wody deszczowej. Aby nie zaburzać nowoczesnej linii dachu już ponad 10 lat temu firma Galeco wprowadziła na rynek niewidoczne i ukryte systemy rynnowe pod postacią Galeco BEZOKAPOWY. Jest rynna niewidoczna, ukryta wraz z rurą spustowa w elewacji budynku. Zasłonięta stalową maskownicą pozostaje niewidoczna i zlicowana z krawędzią dachu.

Innym systemem rynnowym, który wpasował się w ten trend dla dachów dwuspadowych stały się rynny z systemu Galeco STAL2. Tutaj również znalazły się kwadratowe rynny zasłaniane maskownicą, lecz rury spustowe, w przeciwieństwie do powyższego rozwiązania, zostały już tradycyjnie poprowadzone po elewacji budynku.

Rynny z systemu DACHRYNNA – idealne do dachów dwuspadowych

Kolejnym, przełomowym krokiem producenta było wprowadzenie na rynek prawdziwej rewolucji pod postacią systemu dachowego DACHRYNNA, który zawiera w sobie niewidoczne, ukryte rynny, a także panale na rąbek stojący, które tworzą pokrycie dachowe. Takie zestawienie idealne jest właśnie dla dachów dwuspadowych zarówno z okapem, jak i bez okapu. Rynna ukrywa jest w połaci dachu, przez co jest zupełnie niewidoczna.

Podsumowanie

Dach dwuspadowy może być znacznie więcej niż tylko koniecznością konstrukcyjną. To element, który może nadać charakteru całemu budynkowi. Dzięki nowoczesnym trendom w projektowaniu i innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak system DACHRYNNA oraz systemy rynnowe Galeco, możemy stworzyć dach dwuspadowy w wyjątkowym stylu, który zachwyci nie tylko estetów, ale także praktyków.