Inspiracje

DACHRYNNA – przyszłość architektury polskiego krajobrazu 

DACHRYNNA to unikatowy na skalę światową system dachowy 2w1 w postaci pokrycia dachowego zintegrowanego z rynną. Jednak jest to jest coś więcej niż tylko „zwykłe” pokrycie dachowe. To produkt, który w perspektywie kilku lat może odmienić krajobraz polskiej architektury i całkowicie zastąpić klasyczne dachy i rynny, które dziś są powszechne.

Galeco - lider w produkcji systemów rynnowych

W 2023 roku firma Galeco – lider w produkcji systemów rynnowych, wprowadziła na rynek przełomowy produkt w postaci systemu dachowego 2w1, który miał na celu zredefiniowanie dotychczasowych standardów pokryć dachowych oraz wyjście naprzeciw potrzebom inwestorów, które zmierzały do minimalistycznej, lecz ciekawej architektury budynków. Ten innowacyjny produkt znany jest jako DACHRYNNA, unikalny system 2w1 integrujący pokrycia dachowe w postali panelu na rąbek z ukrytą rynną w połaci dachu oraz warstwie ocieplenia budynku. Przy tworzeniu tego projektu ekspertom Galeco przyświecała wizja estetyzacji polskiego krajobrazu oraz upraszczania dotychczas istniejących rozwiązań. W perspektywie kilku lat DACHRYNNA może odmienić krajobraz polskiej architektury i całkowicie zastąpić klasyczne dachy i rynny, które dziś są powszechne. 
 

Kiedy DACHRYNNA zastąpi klasyczne dachy i rynny?


A dlaczego tak może być? Odpowiedź tkwi w prostocie i integracji systemu, ponieważ preferencje klientów ewoluują w kierunku bardziej zintegrowanych i prostych rozwiązań. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy trend w branży dachowej nastawiony na estetykę i minimalizm, a przede wszystkim na prostotę, która przejawia się zarówno w wyglądzie, jak i rozwiązaniach technicznych. I tutaj właśnie pojawia się rozwiązanie w postaci systemu DACHRYNNA, której wyjątkowość polega również na tym, że ten typ systemu dachowo-rynnowego można zastosować na dachach dwuspadowych: bezokapowych – czyli tych nowoczesnych, które w większości przypadków są projektowane na indywidualne zamówienie. A także dla dachów z tradycyjnym okapem, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku. Oznacza to, że każdy dach można będzie wykończyć z wykorzystaniem pokrycia dachowego i rynny z systemu DACHRYNNA. 
 
Jednym słowem DACHRYNNA od Galeco to coś więcej niż kolejny typ pokrycia dachowego dostępny na rynku, to produkt rewolucyjny, spełniające potrzeby inwestorów, architektów i dekarzy.
 
DACHRYNNA to przyszłościowe podejście do potrzeb współczesnego budownictwa, obiecujące zarówno funkcjonalność, jak i elegancję. Dla każdego, kto rozważa modernizację pokrycia dachowego lub budowę nowej konstrukcji, Galeco DACHRYNNA stanowi szczyt innowacji w dziedzinie pokryć dachowych.