Zainspiruj się
Jak ukryta rynna i rura zmienia zasady gry dla dachów dwuspadowych?
Rosnąca popularność domów cechujących się jednolitą bryłą, w której krawędź pokrycia dachowego płynnie przechodzi w elewację, jeszcze do niedawna stanowiła ogromne wyzwanie dla projektantów. Wynikało ono z braku dostępności dedykowanych rozwiązań systemowych umożliwiających proste, szybkie oraz skuteczne wykonanie takich połączeń. W efekcie było to szczególnie trudne w przypadku klasycznych konstrukcji dachów z okapem.
Jednak piszemy o tym w czasie przeszłym, gdyż problem ten został już skutecznie rozwiązany – wszystko za sprawą pojawienia się na rynku innowacyjnego systemu rynnowego Dachrynna Galeco. W sposób idealny łączy on wyjątkową estetykę, z funkcjonalnością oraz łatwością montażu. Sprawdź, jak zrewolucjonizował on proces ukrywania orynnowania w konstrukcjach dachów dwuspadowych z okapem oraz dlaczego warto w niego zainwestować!
Innowacyjne podejście do dachów dwuspadowych z okapem
Wyjątkowa estetyka w połączeniu z pełną funkcjonalnością oraz prostotą montażu – tak w skrócie można scharakteryzować to niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Dachrynna Galeco jest odpowiedzią na współczesne trendy związane z wyglądem zewnętrznym budynków jednorodzinnych. To system rynnowy 2w1, na który składają się zintegrowane elementy pokrycia dachowego i elewacji (panele na rąbek stojący) oraz zmyślnie ukryte rynny połaciowe. Co bardzo istotne, doskonale nadaje się on do montażu zarówno na dwuspadowych dachach bezokapowych, jak i klasycznych z okapem.
Dzięki temu Dachrynna Galeco jest rozwiązaniem spełniającym wszystkie potrzeby projektantów oraz jednocześnie samych właścicieli domów jednorodzinnych. Innowacyjność tego systemu wynika zarówno z zupełnie nowego podejścia do kwestii wykańczania dachów m.in. z okapem, jak i materiałów, z jakich wykonywane są poszczególne jego elementy.
Wchodzące w skład tego rozwiązania panele dachowe na rąbek wykonane są z blachy stalowej, a ich powierzchnia jest zabezpieczana ekologiczną powłoką GreenCoat® Crown BT – jej głównym komponentem jest olej rzepakowy. Z kolei rynny bezokapowe (połaciowe) to połączenie stali z nowoczesnym tworzywem PVC. Dzięki temu orynnowanie cechuje się ponadprzeciętną trwałością, zachowując przy tym relatywnie niską wagę.
Co wyróżnia Dachrynnę Galeco na tle innych systemów?
To jednak dopiero początek cech wyróżniających to rozwiązanie na tle produktów konkurencyjnych. Galeco, producent zintegrowanych systemów rynnowych Dachrynna, zadbał bowiem o to, aby były one długowieczne i praktycznie bezobsługowe.
Pośród unikalnych, stosowanych w nich rozwiązań technologicznych, należy wymienić:
- lekką aluminiową konstrukcję pod panele dachowe oraz elewacyjne,
- estetyczne ukrycie rynien w połaci dachowej,
- membrany PVC praktycznie do zera niwelujące ryzyko podciekania wody w przypadku pojawienia się nieszczelności,
- przemyślany system Qnnect umożliwiający szybkie łączenie elementów pokrycia dachowego z rynną połaciową przy zachowaniu idealnej szczelności.
Wszystko to sprawia, że prawidłowo zamontowany system Dachrynna jest niezwykle wytrzymały i długowieczny. Można go z powodzeniem stosować na budynkach znajdujących się nawet w regionach, w których często występują bardzo silne wiatry oraz intensywne opady atmosferyczne.
Potwierdza to długa gwarancja, którą objęte są poszczególne elementy tego zintegrowanego systemu:
- 15 lat na piony spustowe,
- 35 lat na orynnowanie poziome,
- 40 lat na aluminiową podkonstrukcję dachu,
- aż 50 lat na panele pokrycia dachowego.
Korzyści estetyczne i praktyczne ukrytej rury
Całkowicie bezdyskusyjną zaletą tego rozwiązania jest jego estetyka. Rynny są ukryte, idealne wkomponowane w pokrycie dachowe, które z kolei łączy się z utrzymanymi w tej samej stylistyce panelami elewacyjnymi. Dzięki temu powstaje jednolita bryła budynku nawet w przypadku, gdy zastosowano na nim dach z okapem. Dom jednorodzinny wygląda nowocześnie i stylistycznie jest w pełni zgodny z aktualnie obowiązującymi trendami w architekturze.
Estetyka jest oczywiście ważna, jednak ponieważ Dachrynna jest systemem 2w1, w którego skład wchodzi orynnowanie, kluczowe znaczenie ma także sprawność jego działania. Producent tego rozwiązania, firma Galeco, zadbał o to, by cechowało się ono maksymalną możliwą wydajnością. Rynny poziome (połaciowe) ułożone symetrycznie po obu stronach dachu dwuspadowego efektywnie odbierają wodę nawet w przypadku intensywnych opadów. Następnie kierują ją do rur spustowych, którymi odprowadzana jest poza budynek.
Pod kątem praktyczności systemu Dachrynna Galeco należy podkreślić również fakt, że producent udostępnia dla niego pełne biblioteki CAD i BIM. To bardzo istotne dla projektantów, którzy mając dostęp do tych danych, mogą z łatwością dopasować parametry instalacji do warunków technicznych konkretnego budynku. Jest to możliwe również z tego powodu, że panele dachowe oraz elewacyjne wykonywane są na indywidualne zamówienie. Ich długość może mieścić się w zakresie od 0,5 do aż 6,5 metra.
Dlaczego warto zainwestować w Dachrynnę Galeco?
To rewolucyjne rozwiązanie technologiczne, które daje projektantom oraz inwestorom ogromne możliwości w zakresie dopasowywania brył domów jednorodzinnych do współczesnych trendów architektonicznych. Warto postawić na zintegrowany z rynnami połaciowymi system Dachrynna również dlatego, że jego producent, firma Galeco, wytwarza go z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów. Dzięki temu montaż tego rozwiązania to bardzo opłacalna inwestycja – instalacja zachowa pełną funkcjonalność, szczelność oraz wspaniałą estetykę nawet przez kilka dziesięcioleci! Dodatkową korzyścią jest wsparcie dla ochrony środowiska, gdyż do zabezpieczania elementów metalowych zamiast klasycznych powłok wykorzystuje się ich ekologiczną alternatywę.