Zainspiruj się

Rynny ukryte — w jakich projektach architektonicznych sprawdzą się najlepiej?

Rynny ukryte — w jakich projektach architektonicznych sprawdzą się najlepiej?
Do których projektów idealnie sprawdzą się rynny ukryte i jakie korzyści przyniesie ich wybór? Przyjrzyjmy się trendom w architekturze budowlanej oraz sprawdźmy, jak wpisują się w nie systemy rynnowe. 

Trendy w architekturze

Obecne trendy architektoniczne skupiają się na ekologii oraz nowoczesnych rozwiązaniach systemowych, które upraszczają budowę domu. Coraz częściej spotykane są również modułowe i elastyczne metody planowania budynków mieszkalnych, ułatwiające późniejsze regularne korzystanie i serwisowanie przez mieszkańców.
Jeśli chodzi o estetykę, nieustająco króluje minimalizm. Przestronne pomieszczenia wypełnione naturalnym światłem, dzięki dużym oknom czy tarasom, są modne. Podstawowe barwy i monochromatyczne rozwiązania dominują, lecz nie ma tu mowy o nudzie. Budynki są urozmaicane nieregularnymi, ciekawymi kształtami, nadającymi bryle oryginalny i niepowtarzalny charakter.

Rynny ukryte wpisujące się w trendy

Jednym z minimalistycznych rozwiązań budowlanych są rynny ukryte. Pasują one przede wszystkim do nowoczesnych projektów o jednolitej bryle i prostych liniach. Dzięki temu, że ich nie widać, architekt może dowolnie kształtować estetykę budynku, dodając ciekawe wykończenia lub pozostawiając w najbardziej surowej formie. To sprawia, że model domu staje się ponadczasowy i szybko nie znudzi się domownikom. Rynny ukryte są także satysfakcjonującym rozwiązaniem dla designerów, którym zależy na jak najlepszej jakości wykończenia budynku.

Rynna ukryta w nowoczesnych projektach

W ofercie marki Galeco znajdują się dwa typy rynien ukrytych: Galeco BEZOKAPOWY oraz wprowadzona na początku roku DACHRYNNA. Jest to innowacyjny i zintegrowany system dachowy 2w1, który łączy panel na rąbek z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze i elewacji budynku. Idealne dopasowanie dachu i rynny pozwala na uzyskanie jednolitej bryły budowli, w modnym obecnie minimalistycznym stylu.

To, czym jeszcze wyróżnia się system DACHRYNNA, to swobodna cyrkulacja powietrza, bezpieczeństwo użytkowania i długowieczność modelu. Rynna jest wykonana z materiału wpisującego się w ekologiczny trend — skandynawskiej stali GreenCoat® Pural BT, zawierającej biotechnologiczną powłokę. Do jej produkcji użyto szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast ropopochodnych składników, co jest zdrowsze dla środowiska.

Rynny ukryte — do jakiego projektu?

System Galeco DACHRYNNA jest idealnie dopasowany do każdego rodzaju budynku z dachem skośnym dwuspadowym. Sprawdza się świetnie zarówno w domach z okapem, jak i bez. Z punktu widzenia architektonicznego czy dekarskiego jest to bardzo wygodny i uniwersalny system. Jego montaż jest niezwykle prosty, co ułatwia proces budowy i wpisuje się w trend innowacyjnych i technologicznych rozwiązań budowlanych.
 
Podsumowanie: Rynny ukryte są idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, minimalistycznych projektów architektonicznych. Dzięki nim możliwe jest tworzenie budynków o jednolitej bryle, co jest cenione w nowoczesnym budownictwie. Innowacyjny system DACHRYNNA od Galeco wpisuje się w ekologiczne i estetyczne trendy, oferując wysoką funkcjonalność i prostotę montażu.